Bir Sır : 51. Bölge

51. Bölge, İnsanın varoluşundan beri insanları en çok yoran, rivayetlere yol açan bilinmezlerden sadece bir tanesi…Bir diğeri ise uzaylılar…

” Uzaylılar var mı? Uzaylılar varsa nasıl bir görüntüye sahipler? Dünyayı istilâ edecekler mi? Uzaylılar varsa neden hâlâ gelmiyorlar? ” Bu soruları hepimiz duymuş veya sormuşuzdur fakat bu zamana kadar hiçbir cevap alamadık, sonrası da meçhul. Bölge 51’de bu sır perdesinin arkasında bulunan önemli bir yer.

1940’lı yıllarda kurulan 51. Bölge‘nin sahibi Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri‘dir. Yaklaşık 10 sene sonra resmi evraklarda Hava Kuvvetleri Uçuş Testi Merkezi olarak gösterilmiştir. Amerikan Uzay Araştırma Merkezi olarak tanımlanan 51. Bölge’nin varlığı, 1940’lı yıllarda kurulmasına rağmen, 2013 yılında kabul edilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri başkanının bile özel bir izinle girebildiği 51. Bölge; bir sır kutusu gibi dış dünyadan saklanıyor. Bölgenin çevresi güvenlik kameraları, telekulaklar (bir çeşit dinleme cihazı) ve en ufak bir titreşimi bile algılayabilen hareket sensörleriyle donatılmıştır. Bölgede ne amaçla olursa olsun hiçbir hava aracının uçmasına müsaade edilmemektedir. Bölgeyi merak edip yaklaşmaya çalışan kişiler tehdit olarak algılanmakta, belirli bir sınıra kadar izlenmekte ve sınırı geçtikleri anda tereddütsüz bir şekilde öldürülmektedir. Bu kadar bilinmezliğin ardında başka bilinmezlikler de var tabii ki.

Askeri Üs Yakınlık ve Fotoğraf Yasağı Tabelaları

1947 yılında Roswell kasabası yakınlarına arıza nedeniyle ne olduğu anlaşılamayan tuhaf bir cisim düşmüştür. Gizlilik politikası uygulanacağını bilmeyen olay yerindeki albay UFO ele geçirdiklerini belirtmiş ve bu olay basına bomba gibi düşmüştür. Daha sonra ise ABD ordusu bu cismin meteoroloji balonu olduğunu söyleyerek konunun üstünü kapatmıştır. Fakat bu olay daha çok kafa karışıklığına sebep olmuş ve bilinmezliklerden dolayı iddialar devam etmiştir.

Bir başka iddiaya göre ise bu cismin içinden çıkarılan uzaylılar üzerinde tahliller yapıldığına ait görüntüler ortaya atılmıştır. O dönemin halkla ilişkiler subayı olan Walter Haut, ölümü kesinleştikten sonra yazdığı bir mektupta ABD ordusunun birçok yeni teknolojiyi bu kaza sonucu ele geçirdiği uzay ekipmanlarından aldığını iddia etmiştir.

Bir diğer bilinmezlik ise 1997 yılında yaşanmıştır. “Coast to Coast AM” isimli bir radyo programında, eski 51. Bölge çalışanı olduğu iddaa edilen bir kişi ile telefon bağlantısı gerçekleştirilmiş ve bir süre sonra bilinmeyen bir nedenle bağlantı kesilmiştir. Bu telefon görüşmesinde kişi 51. Bölge’nin eski çalışanı olduğundan, 1 hafta önce işten çıkartıldığındav ve sürekli takip edildiğinden bahsetmiştir. 51. Bölge içinde neler olduğu hakkında ise; irtibata geçilen başka bir boyutta varlıkların var olduğundan, hükümetin uzaylıları bildiğinden ve dünyanın fazla nüfusu olan yerlerini yok edip, az nüfuslu olan bölgeleri kontrol etmek istediklerinden bahsetmiştir. Bütün bu konuşmalardan sonra, bilinmeyen bir sebeple telefon bağlantısı kesilmiştir.

Günümüzde 51. Bölge’de olan biten her şey bir sır perdesinin arkasında gizlenmeye devam ediyor. Peki sizce 51. Bölge’de neler oluyor? Bu askeri üs neden bu kadar gizli ve önemli? En önemlisi ise gerçekten evrende yalnız mıyız yoksa bir İllüzyonu mu yaşıyoruz?

51.bölge
Bölge 51 (Giriş Yasaktır)

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz