Ethereum Kurucusu Vitalik’e Göre ETH, BTC’yi Geçebilir!

ETH kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda piyasanın çökmesine yönelik ve kripto endüstrisi hakkındaki görüşlerini aktarmıştı.

Crypto Potato’da yer alan habere göre Vitalik Buterin, CNN’e; bundan öncesinde birkaç kere daha bu çöküntünün olduğunu belirtmiş ve bu çöküntüden endişe duymadığını söylemiş.

(Buraya ufak bir yorum eklemek istiyorum, sadece kripto olarak bakmamak lazım işe. Normal kullandığımız para birimleri için de aynı çöküntüler zaman zaman olabiliyor. Bu altın için de geçerli, sonuç olarak hepsi borsada listelenen kaynaklar.)

internet farm technology display
Bram van Oosterhout on Pexels.com

Mevcut durumu bir balona benzeterek, “Tahmin etmenin zor” olduğunu belirten Buterin, “Bundan aylar sonra sona erebilir” demeden önce de “Çoktan sona ermiş olabilir” diyerek konuşmasına ekledi.

(İkinci ufak bir yorum ekliyorum, şahsi olarak kripto paraları “geleceğin parası” olarak görmüyorum. Kağıt paraların halihazırda normal bir değeri yok. Sadece alım satım yapmamızı sağlayan ticarette kullandığımız kağıt parçaları. Kriptolar aynı şekilde kullanılacak olursa dahi bugünkü kullandığımız kağıt paraların değerine indirgenmeleri gerekir. Kriptolar bir altın veya bir gümüş gibi düşünülmemeli. Sonuç olarak sanal bir para kaynağından bahsediyoruz.)

Vitalik Buterin’in ETH adresinde tahmini olarak 895 Milyon $ değerinde ETH bulunuyor. Bu da son zirve değerinden %35’lik bir miktarda daha düşük bir miktar.

Vitalik Buterin konuşmasının devamında;

“Kripto, dört yıl önce bile olmadığı bir şekilde ana akıma hazır gibi geliyor. Kripto artık bir oyuncak değil.” diyerek devam etti.

Buterin emin olmamakla birlikte Ethereum’un en sonunda Bitcoin’i yakalayıp piyasa değeri açısından geçtiğine dair bir “olasılık” olduğunu da sözlerine ekledi. Buterin, “Elon etkisi” olarak son zamanlarda çok duyduğumuz kavramın bu sahnede yeni bir şey olduğunu ve etkisinin sonunda azalacağını belirtti. Konuşmasının devamında Doge Coin ile ilgili konuşan Buterin, “Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

(Bildiğimiz üzere son zamanlarda Elon Musk piyasayla çok güzel bir oyuncakmış gibi oynuyor. Maalesef bu sene BTC’nin artmasıyla beraber piyasaya dahil olan “Amatör” yatırımcılar sebebiyle de piyasanın bu hale geleceği kaçınılmaz bir gerçekti.)

man in white dress shirt using black laptop computer
Tima Miroshnichenko on Pexels.com

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz