Samsung Ağları: Yeniden Tanımlandı

22 Haziran’da Samsung Electronics, şirketin yeni nesil ağların evrimine nasıl öncülük ettiğini açıklayan “Samsung Networks: Redefined (Samsung Ağları: Yeniden Tanımlandı)” başlıklı sanal bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Etkinlikte ele alınan konular arasında Samsung’un 5G vizyonu ve en son ağ yenilikleri; mobil operatörler ve işletmeler için yenilik getirmek amacıyla endüstri lideri sanallaştırılmış çözümler bulunuyor. Samsung’un yeni nesil 5G çözümlerine yerleştirilecek yeni yonga seti yelpazesi ve şirketin endüstrileri dönüştürmek için eksiksiz özel ağ çözümleri serisi anlatıldı.

2009’dan beri 5G üzerinde çalışmalar yapan Samsung 68 ülkede 162 tane şebeke noktası yerleştirdi. Yaklaşık 300 milyon insan 5G teknolojisini kullanıyor. Samsung tamamen sanallaştırılmış RAN ve Core sunuyor.

Samsung vRAN, bir temel bant biriminin tüm öğelerini sanallaştırdı. Yıllarca süren Ar-Ge ile desteklenen Samsung, endüstrinin uçtan uca teslim edilen ilk tamamen sanallaştırılmış ticari 5G RAN’ını devreye aldı. Son zamanlarda şirket, COTS sunucularında Massive MIMO radyolarının çoklu gigabit hızlarını destekleme yeteneğini göstererek vRAN teknolojisinin performansının artık özel donanım çözümlerinin performansına nasıl yakın olduğunu gösterdi.
Samsung vCore, optimize edilmiş performans sağlarken operasyonel otomasyona olanak tanıyan, bulutta yerel kapsayıcı mimarisiyle oluşturulmuştur. Yüksek uyarlanabilirlik ve ölçeklenebilirlik ile Samsung 5G vCore, ağ operatörlerinin yeni hizmetleri hızla başlatmasına ve iş gereksinimlerine göre yükseltme yapmasına olanak tanır. 2015 yılında ilk sanallaştırılmış Çekirdeğinin piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, dünyanın ilk 5G Bağımsız Olmayan (NSA) sanal çekirdeğini başarıyla ticarileştirdi ve 5G Bağımsız (SA) Çekirdeğinde veri işleme kapasitesinde önemli bir dönüm noktasına ulaştı.
Ağ yönetimi çözümleri, sanallaştırılmış ağlarda operasyonel verimliliği optimize etmeye yardımcı olur. SCO olarak bilinen Samsung Cloud Orchestration, tamamen otomatikleştirilmiş bir ağ dağıtımı ve optimizasyonu sürecini koordine eder. Samsung’un Network Slice Manager’ı, dilim kaynaklarının basitleştirilmiş yönetimini desteklerken, AI tabanlı analitik ağ performansının akıllı analizini sağlar.

Sunumun çarpıcı anları:

Büyümemizin, çipler ve yazılımlar da dahil olmak üzere teknolojiye odaklanmamızdan kaynaklandığına inanıyoruz. Dünyanın önde gelen operatörlerine dört milyondan fazla 5G hazır telsiz gönderdik.

-Paul (Kyungwhoon) Cheun

Pek çok Endüstri oyuncusu sanallaştırılmış ağlardan bahsederken, biz bunu sağlıyoruz. Tamamen sanallaştırılmış 5G çözümümüz, ABD ve Hindistan’da çok sayıda müşteriye hizmet vermektedir.

-Woojune Kim

Samsung’un vRAN’ı sizi düşük banttan ve FDD’den TDD’ye kadar kapsıyor. Tek bant, çift bant ve hatta Massive MIMO radyolarını destekliyorum.

-Junehee Lee

İkinci nesil 5G modem SoC’miz, yeni nesil ürünlerimizin performansını daha da iyileştirmek için yakında hazır olacak.

-Wonil Roh

Samsung, RAN, çekirdek, yönetim ve otomasyon sistemleri ile cihazlar ve uygulamalar için TurnKey hizmetlerini içeren kapsamlı bir portföy sunarak uçtan uca özel 5G ağ çözümleri sunmaya hazırdır.

-Sean Coyle

6G, XR ve dijital kopyalar gibi gelişen çeşitli teknolojilerle birlikte yepyeni bir fırsatlar dünyasının kapılarını açacak.

-Sunghyun Choi

samsung

Ağ işimizin geleceği hakkında bugün olduğumdan daha önce hiç bu kadar emin olmamıştım. Yeni bir deneyim kelimesinin önünü açmaya devam ediyoruz.

-Paul (Kyungwhoon) Cheun

Ağlara genel bakışın bir parçası olarak Samsung Networks: Redefined, Samsung’un 6G teknolojisi vizyonunu ve yaratılmasına yardımcı olacağı dünyayı paylaşıyor. Samsung, yeni nesil kablosuz teknolojilere hazırlanmada önde gidiyor. Şirket, 4G dağıtımlarından önce bile 5G araştırma ve geliştirmesine öncülük etti ve şimdiden 6G için hazırlanıyor. Şimdi şirket, kullanıcılara hiper bağlantılı deneyimler getirerek 6G inovasyonunu hızlandırmaya hazırlanıyor. Samsung kısa süre önce 6G kablosuz iletişim için Terahertz (THz) spektrum uygulamasının potansiyelini araştırdı ve tamamen dijital bir hüzmeleme çözümü kullanarak uçtan uca 140GHz kablosuz bağlantı gösterdi.

Samsung, yonga setleri, radyolar ve çekirdek dahil olmak üzere 5G uçtan uca çözümlerin başarılı bir şekilde sunulmasına öncülük etti. Devam eden araştırma ve geliştirme sayesinde Samsung, tamamen sanallaştırılmış RAN ve Core’dan özel ağ çözümlerine ve yapay zeka destekli otomasyon araçlarına kadar pazar lideri ürün portföyüyle sektörü 5G ağlarını ilerletmeye yönlendiriyor. Şirket şu anda dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcıya bağlantı sağlayan mobil operatörlere ağ çözümleri sağlıyor.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz