Bitcoin Düzeltmesi Devam Ediyor

Bildiğiniz üzere Bitcoin ve dolayısıyla altcoinler 12 mayıstan beri düşüş trendine girmiş bulunmakta. Bitcoin’in düşüşüne sebep olan bir dünya olay gerçekleşmiş durumda. Bu hafta BTC olabildiği kadar kendini 36.000$ civarlarında düzeltmeye sokarak daha da düşmekten kendini korumaya çalışıyor. Peki bitcoin’in bu kadar düşmesindeki sebepler neler?

Öncelikle kripto piyasası en ufak bir hareketlilikten etkilenmekte. Bu hareketliliğe ünlü birinin BTC satın alması veya satması, kriptolar ile ilgili kötü bir yorum yapması dahi etki edebiliyor. Geçtiğimiz haftalarda Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın da bu kötü haberlere yeni bir tanesini eklemesiyle birlikte BTC yaklaşık 8000$’lık bir değer kaybetti. Bunun sebebi aslında bu haberlerin piyasayı oynatması değil, insanların bu haberler sonrası korkarak piyasaya karşı yargılı bakmasından kaynaklı.

Piyasaları domine eden ülkelerdeki seçim haberleri hatta seçim adayları bile bu piyasayı çok kolay şekilde manipüle edebiliyorlar.

Bitcoin’in bu düşüşü daha ne kadar sürebilir bilemiyoruz ancak şahsi fikrimce (yatırım tavsiyesi değildir) bitcoin’in düşüşü birkaç hafta içerisinde sertleşecek ve çok büyük bir düzeltme yapmadan ATH yani All Time High (Tüm zamanların zirvesi) yapacak gibi duruyor. Bitcoin’in yakın zamanda 100.000$ seviyesini geçeceğini hemen hemen her analist söylemekte ancak Bitcoin’in 100k barajını geçmesiyle beraber dominansını kaybedeceği ve yerini Ethereum’a bırakacağını düşünüyorum.

Bitcoin’in güncel grafiğini şöyle bırakıyor ve muhtemelen 20.000$ seviyelerine düşeceğini düşünüyorum. (Grafik bana aittir.) Tekrardan hatırlatmakta fayda var, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi yapılmamaktadır.

bitcoin düzeltmesi devam ediyor

ETİKETLER :

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz