Efsane F1 Pilotu Alonso, Ameliyat Geçirdi

Alpine F1 Takımı (Önceki adıyla Renault), bisiklet ile yaptığı antrenman sırasında yaşadığı bir aksaklık sonucu Lugano yakınlarında kaza geçiren Fernando Alonso’nun çene ameliyatı geçirdiğini ve 48 saat hastanede gözetim altında duracağını açıkladı.

Bildiğimiz kadarıyla Alonso, Lugano’daki bir kavşakta bir araca çarptı ve yüz üstü asfalta düşerek kafasını çarptı. Çarpışma sonucu Alonso iki dişini kaybetti ve dudağı yırtıldı. Vücudunda da birtakım hasarlar oluşan Alonso hakkında çenesinin kırık olabileceğine dair bir söylenti vardı fakat ünlü formula 1 pilotunun yakınları bu iddiaları reddettiler.

Cuma sabahı açıklama yapan Alpine F1 Takımı, Alonso’nun başarılı bir ameliyat geçirdiğini ve sonraki iki gün hastanede kalacağını doğruladı. Alonsonun yeni sezon için hazırlıklara devam etmesi gerektiği için önümüzdeki ay Bahreyn’de yapılacak ilk yarış için tamamiyle iyileşip yarışa katılabilecek duruma gelmesi bekleniyor.

Alpine F1 Takımı tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde;

“Doktorlar üst çenesinde bir kırık keşfettiler ve başarılı bir düzeltici operasyon gerçekleştirdiler. Katılan sağlık ekibi kaydedilen ilerlemeden memnun.”

“Fernando 48 saat daha hastanede kalacak ve gözlem altında tutulacak.”

“Sonrasında birkaç günü tamamen dinlenerek geçirecek ve kademeli olarak antrenman çalışmalarına devam edebilecek. Sezon çalışmalarına başlaması için tam fonksiyonel haline dönmesini bekliyoruz.”

Alpine F1 tarafından yapılan resmi açıklamaya takımın twitter hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • Bu yazımıza bir kaynak oluşturduğundan dolayı motorsport.com‘a teşekkür ederiz.

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz