THY’nin 737 Max Uçaklarında Elektrik Sorunu!

737 Max’lerin yol açtığı kazaları sebebiyle yere indirilmesinden sonra tekrar havalanması için onay geçtiğimiz günlerde verilmişti. Ancak şimdi de Türk Hava Yolları‘nın 2 adet Boeing 737 Max yolcu uçağı elektrik sorunu yaşamakta. Boeing imalat hattından 7399 ve 8082 arasındaki uçaklarda elektrik sistem arızası tespit edildi. Türk Hava Yolları filosunda bulunan iki adet 737 Max’den TC-LCM ve TC-LCL tescilli uçaklar bu arıza sebebiyle bakıma alındı.

Halihazırda Türk Hava Yolları filosundaki TC-LCM ve TC-LCL tescilli uçaklar İstanbul Havalimanı’nda bulunmakta. SHGM onayından sonra Türk Hava Yolları, 15 Nisan’dan itibaren 737 Max’ler ile iç ve dış hatlarda sefer yapmaya başlamıştı. Ancak bu sorundan sonra tekrar tüm Max’leri yerde bekletmeyi düşünebilirler.

Türk Hava Yolları’ndan Fazlası Var

Toplam 105 adet 737 Max, Türk Hava Yolları‘nın yanı sıra Canada, Alaska, American, Southwest, Belavia, Blue Air, Cayman Air, Copa ve Silk Air gibi şirketlerde de bulunuyor. Yani bu sorunun devam etmesi karşısında Boeing bu stresli döneme devam edebilir.

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz