İngilizce Öğrenmenize Yardımcı Olacak 5 YouTube Kanalı

Smrt English

YouTube’da her seviyeye uygun canlı yayınları bulunan SMRT English İngilizce öğrenmek için en pratik kanallardan biri. Günde 1 video izlemeniz bile 1 saat vaktinizi aldığı için ve anadili İngilizce olan birinden farklı kelimeler duyarak çalıştığınız için öğrenme hızınızı arttırıyor. Ücretsiz bir şekilde bu videolara YouTube’dan ulaşabilirsiniz. Ama derseniz ki daha fazlasını istiyorum, bana ödevler verilsin, ödevlerim kontrol edilsin, sohbetlere katılayım o zaman da SMRT English sayfasına üye olabilirsiniz. Profesyonel öğretmen kadrosu olan kanal teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak İngilizce öğretmeyi hedefliyor. Online kurs gibi düşünülebilir.

Speak English With Tiffani

İngilizce öğrenirken eğlenebileceğiniz bir kanal. Eski videolarında sunum üzerinden konuları anlatırken bir yıldır hem kendini göstererek video çekiyor hem de canlı yayınlar yapıyor. Kendini göstermesini neden önemli diyeceksiniz? Çünkü çok neşeli bir kadın ki bu da sizi daha çok izlemeye teşvik ediyor. Canlı yayınlar yapması da çok iyi. Çünkü yayın anında katılamasanız bile sonradan oturup 1 saat boyunca İngilizceye maruz kalmak dil gelişiminde çok önemli. Tiffani sürekli takip edip üzerinden dil öğrenebilecek bir kanal değil de bildirim geldikçe izlenecek ve izledikçe eğlenilecek bir kanal.

Learn English with Papa Teach Me

İngiliz aksanı ile konuşulan kanalda hem canlı yayınlar hem öğretici kısa videolar hem de eğlenceli içerikler bulmak mümkün. İşini severek yapan insanları hepimiz seviyoruzdur. İşte bu adam da bunlardan biri. Videolarını çekerken kılıktan kılığa girerek hem kendi eğleniyor hem de öğrenmeyi kolaylaştırıyor. İngiliz aksanı anlamam gibi bir düşünceniz olmasın ilk 10 dakikadan sonra anlamanız kolaylaşıyor ve öğrenmeye başlıyorsunuz.

Learn English with Rebecca [engVid]

Rebecca milyonlarca takipçisi olan ve her konuda videosuna ulaşabileceğiniz bir kanal. Videolardan sonra yaptırdığı alıştırmalar ile öğrettiği konuyu kalıcılaştırması yanında sempatik tavırları sizi öğrenmeye teşvik ediyor.  Düzenli takip edilmese bile merak ettiğiniz konularda başvurabileceğiniz bir kanal.

EPT- Learn English Through Story

Her seviyeden hikaye ve alıştırmayı bünyesinde barındıran kanal her türlü konuda hem bilgilenebileceğiniz hem de merakınız giderici hikayeler paylaşıyorlar. Gözünüzle takip ederek izleyebileceğiniz gibi sadece kulağınız ile de hikayeleri takip edebilirsiniz. Yavaş gelmesi halinde hızlandırabilirsiniz ki bir iki videodan sonra buna ihtiyaç duyabilirsiniz. İngilizce öğrenirken kelime bilmek öğrenmenin en önemli kısımlarından biri ve bu kanaldaki hikayeler sayesinde bildiğiniz kelimelere daha çok kelime katmanız mümkün.

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz