Player Erkek

Play. Flörtleşmeyi, biri ile ilişki kurmayı, birini etkilemeyi oyun haline getirmiş olan insanlardır. Erkekler daha arketipdir. En meşhur örneklerden biri “How I Met Your Mother“dan Barney Stinson, Kadınlarda ise “Sex and the City” den Samantha Jones’dur.

Temelde Player Olmak Nedir?

Kusursuz görünürler. Dış görünüşleri ve kıyafetleri fazlasıyla önemlidir. Vücut dili ve duruşlarına da özellikle dikkat ederler. Genellikle telefonları sürekli ters çevrili şekilde durur. Çünkü kuvvetle muhtemel birden fazla kişiyle ilgileniyorlardır.

Sizinle olan ilişkileri dışında hayatlarını minimum seviyede paylaşırlar. Kendi gizli gündemleri vardır. Hep gizemli tarafları olur. Fazlasıyla dışa dönük olsalarda hiçbir zaman kendileri ile ilgili açık oynamazlar. Hep eğlence, dışa dönüklük , sosyallik, konuşkanlık, insanları yönetme, hep bir karşısındaki ile play, oyun içinde olma hali vardır ama kendilerinden çok az bahsederler. Genel olarak sizinle ilgilenirler. Nabza göre şerbet vermeyi çok iyi bilirler. Ortam düşükse, siz düşükseniz o da düşer. Sizle nasıl konuşacağını , sizi nasıl açacağını , sizinle nasıl iletişim kurması gerektiğini çok iyi bilirler. Bu kusursuz halleri karşı tarafta hep bir güvensizlik de yaratır. Karşınızdaki çok iyi flört ettiği zaman kendinizi iyi hissedersiniz ama yine de kafanızda bunların taktik olduğunu bilirsiniz. Ama ne yazık ki insanlar kendini böyle durumlara bırakmaya fazlasıyla eğilimli.

Ya Bende Değişirse?

Bu biz kadınların kafasında bir yerde sürekli var olan ve asla kabullenmediğimiz bir çelişki. “Herkese play ama bana da mı play?” . “Bizde farklı bir şeyler yok muydu?” gibi kafada dönen bir sürü soru. O farklılığı yaratan da Player erkeğin ta kendisidir. Çünkü en sevdikleri şey karşılarındaki kim olursa olsun etkilemek. Sorunları ne olursa olsun, yaklaşımı, bağlanma problemi ne olursa olsun onun bir şekilde arka kapılarını bulup oradan girmeye çalışmak en sevdikleri şeylerden birisidir.

İnsanlarla flörtleşerek iletişim kurmak en büyük player erkek özelliğidir. Herkesle flört eder. Aslında bütün olay ikna etmektir. “Karşındaki kadını nasıl ikna edersin?” Bütün sistem bunun üzerine kuruludur. Birkaç kişi ile yüzeysel olarak kurulan ilişkiden ise biri ile daha derinleştiğin bir ilişkinin daha değerli, kendilerini daha güvende hissettirdiğini hissettikleri an , bunu fark ettikleri an oynamayı bırakırlar. Birçok insana kendilerini beğendirmeye çalışarak aslında var olan eksikliklerini kapatmaya çalışırlar.

hispanic happy boyfriend with girlfriend at table with rose

İyi Bir Player Nasıldır?

Karşısındaki insanın nelerden hoşlanacağını, nasıl davranması gerektiğini, zaaflarını, karakterini, kapılarını nasıl açacağını, kilitlerini, anahtarlarını anlamaya çalışır. Çünkü bütün her şey onun için bir oyundur. Dener, başarısız olur. Başka bir şekilde dener belki yine başarısız olur. Ama bir şekilde o kapıyı açmaya çalışır.

Nasıl Player Olunur?

1. Çok iyi bir gözlem kabiliyeti geliştirmek gereklidir.

Karşınızdakinin özgüveninin neye göre şekillendiğini anlamanız gerekiyor. Saçıyla nasıl oynuyor? Sizinle konuşurken nasıl hareket ediyor? Onunla çok ya da az mı ilgilenmenizi istiyor? Babasını gururlandırmak ya da kendini kanıtlamak mı istiyor? Sevilebilir biri mi olmaya çabalıyor yoksa değerli mi hissetmek istiyor? Kontratının ne olduğuna bakmanız gerekiyor. Kısacası karşınızdaki kişiye göre iletişim kurmanız gerekiyor. Play budur. Aslında bir roleplay de vardır içinde.

2. Göz teması

Ne kadar ve nasıl göz teması kurmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Onu dinlediğinizi belli etmenin en iyi yolu gözlerine bakmaktır. Ama belirli bir süresi olmalıdır. Konuşma ve bakışma süreniz 9 saniyeyi geçiyorsa gülümsemek zorundasınız. Aksi halde karşı taraf bir tehdit olarak algılar. Ama bütün bunlar karşı tarafa göre de değişir. Eğer karşınızdaki dominant ve sizin utangaç olmanızı istiyorsa gözlerinizi kaçırabilirsiniz.

Birinin gözlerinin içine bakarken sadece gözlerinin içine bakmamalısınız. Aynı zamanda hareketlerini ve konuştuklarını da takip etmelisiniz. Arada kafanızı sallayarak onay verdiğinizi belirtmelisiniz ,gülümsemelisiniz. Mimiklerini tekrarlamalısınız. Gerekirse aynalama yapmalısınız. Karşınızdaki öne doğru eğildiyse siz de öne doğru eğilmelisiniz. Daha sonra dikleşerek onun da sizi aynalamasını yani dikleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bunların hepsi göz temasıyla mümkündür. Eğer gözünüzü kaçırırsanız odağınız yer değiştirir. Karşınızdaki anlatmayı bırakabilir anlatsa bile size konuşuyormuş gibi hissetmez.

3. Güzel giyimli, bakımlı ve centilmen olmak

Centilmen olmak size karşı olan ön yargıları düşürür. Ama kibarlığın da bir seviyesi olmalıdır. Burdaki olay o aşırılılığı vermemek. Çünkü bir şeyi aşırı verdiğinizde karşı tarafta “Bu niye bunu aşırı yapıyor?” güvensizliği başlar. Dolayısıyla her şey dozajında olmalı.

4. Sosyalleşmek

Sosyal zeka denilen şey geliştirilebilir. Bunu da sosyal ortamlarda kurduğunuz etkileşimle sağlayabilirsiniz. Denedikçe geliştirirsiniz. Bir başka yolu da mümkün oldukça reddedilmektir. Bir player reddedilmekten korkmaz. Reddedilmek sizin için bir geribildirimdir.

5. Kendi gündeminiz olmalı

Her ne kadar dışa dönük olsanızda her şeyi masanın üzerine sermemelisiniz. Karşınızdakinin sizi keşfetmesine izin vermeli ve bir miktar gizem tutmalısınız. Her taktik kişiye göre şekillenmelidir. Her board açıldığında karşı tarafa göre oyunun kuralları belirlenmelidir.

6. ASLA BAĞLILIK YOK!

Biri ile bağ kurmaya başladığınızı hissettiğiniz an oyunu bırakmalısınız. Hayatınızda duygusal geçişlere yer olmamalıdır.

7. İltifat etmeyi iyi bilmek

İltifat etmenin en önemli özelliği kişiye özel olmasıdır. “Çok güzelsin, çok alımlısın, çok güzel giyiniyorsun” şeklinde genelgeçer şeyler olmamalıdır. Nokta atışı “Uzun çizme sana çok yakışıyor. Saçlarının yeni hali yüzünü çok güzel açmış.” şeklinde olmalıdır. Genel geçer iltifatlar “DM” ‘den yürüyüp başarısız olanlara özeldir.

8. Sırları açıklamak yok.

Bir player sırlarını,nasıl oyun kurduğunu, hangi taktikleri nasıl gerçekleştirdiğini özellikle o an birlikte olduğu kişiye söylemez. Kimse bir taktiğin ürünü olarak etkilenmiş olmayı istemez.

Bir tavlamanın en önemli ilkesi karşılıklı olmasıdır. Kadınlar basit bir şekilde” hayır “deme hakkına sahiptir. Burada bahsedilen şeylerin doğru ya da yanlış olduğunu savunmamak ile birlikte sadece nasıl olduğunu anlatmaya çalıştım. Seçip seçmemek sizin tercihiniz.

 

Bu konuda size yardımcı olacak “İnsanları Etkilemek İçin 10 Hile” ve “İnsanlar Üzerindeki Etkimizi Nasıl Arttırırız?” isimli yazılarımı okuyabilirsiniz. 

Kaynakça


man and woman holding hands walking on seashore during sunrise

YORUMLAR

Sizin Düşünceleriniz